התבוננות.

הרבה זמן אני מתבונן בואדי הזה. 

בכל בוקר אני יושב במדיטציה מולו, פותח את החלון, נותן לרוח ולצלילים להציף את פנים הבית ואת התודעה. לאט התחלתי להבחין בדברים.

Untitled_Panorama1.jpg

עץ היעדים.

תכנית החשיבה מטה מחלקת את המתחם לארבעת המתחמים שפורטו בהגדרת הפרויקט. כל מתחם קיבל את הסעיפים המתוכננים לו.

עץ היעדים.jpg

מפת בסיס.

חשבתי הרבה איך להציג את המתחם. היה לי קל יותר לשרטט אותו בתכנת אדריכלות. רציתי משהו פחות מדוייק, פחות מחייב והרבה יותר חופשי. זה הוביל אותי לחזור להשתמש בידיים. להתלכלך בצבעי פסטל. כמעט שכחתי איזה כיף זה!

המפה מציגה את המתחם ואת החלוקה לאזורים שהופיעו בעץ היעדים. מפה זו תהווה את הבסיס ליתר הסכמות וחומרי התכנון שיופיעו אחר כך.

Basic_Map.jpg

המקלט שיהפוך לסדנה. (תמונות קשות)

יש מקלט ישן בקרקעית הבניין שלנו. הוא מלא בג'אנק של שלוש משפחות, רהיטים מפורקים, צעצועים של ילדים קטנים וערמות של פלסטיק. מיטב המוחות עובדים על מסמך הסכמה מה מותר לזרוק. המשא ומתן בעיצומו.

בין הבניינים.

בין הבניינים מתייחס לשטח שבין הבניין שלנו, קדימה 30א ובין הבניין השכן קדימה 30. שטח זה כולל את שביל הגישה המוביל לכניסה שלנו, השטח שמסביב למעלית הפרטית של השכנה מלמעלה והשטח שממערב שכולל את בית העץ שבניתי לבנותיי, לילדי השכנים, ולעצמי...

כשהתחלתי את הפרויקט זו היתה חצר שסובלת מהזנחה מתקדמת, לאט לאט היא התחילה לקבל צורה. יש עוד דרך ארוכה.

הואדי הקרוב

שטח זה כולל את הירידה לאזור הואדי הקרוב, את טרסת האבן הישנה ואת החלק הצמוד לה עד לירידה החדה בטופוגרפיה, לסבך הצמחייה.

הדבר הראשון ששמתי לב אליו עם תחילת התכנון, היה שהמקום כל כך סבוך שכמעט ואין גישה אליו. סבך המטפסים סגר אפשרויות של מעבר. כשפתחנו קצת התחלתי לראות דברים חדשים. לדוגמה שהשקדיה שלנו, שפריחתה הלכה ונחלשה בשנים האחרונות היתה מכוסה בקיסוס שכמעט וחנק אותה. מרוב עצים לא רואים את היער...

השילוב של מפנה צפוני וסבך גרם לעצי אלון צעירים לעוות את צורתם כדי להנות מקצת שמש. 

אין לי תמונות משלב זה, התחלנו במלאכת הגיזום לפני שהתחלתי לתעד, התמונות המוצגות כאן ממחישות את המצב כיום, אחרי עבודת הגיזום וההתחלה של בניית הטרסות מהגזם.

הואדי הרחוק.

שטח זה כולל את הירידה לואדי עמיק ואת אפיק הנחל. אני לא מתכוון לגעת שם יותר מידי, לנקות את כל הפסולת, אולי לבנות שוקת לשתייה לחזירים ויתר חיות הבר. לפתוח קצת מעבר שיהיה אפשר ללכת.